تاريخچه کوتاهي در مورد دانشگاه شريف

دانشگاه صنعتي شريف دانشگاهي دولتي واقع در خيابان آزادي تهران، ايران است. اين دانشگاه در سال 1344 به دستور محمدرضاشاه پهلوي و به سرپرستي محمدعلي مجتهدي با نام دانشگاه صنعتي آريامهر بنيان گذاشته شد. دانشگاه صنعتي شريف پس از انقلاب اسلامي، در آبان 1358، به‌افتخار يکي از دانش‌آموختگان آن، مجيد شريف واقفي يکي از اعضاي سازمان مجاهدين خلق، به دانشگاه صنعتي شريف تغيير نام داد. دانشگاه صنعتي شريف در محله طرشت تهران در نزديکي ميدان آزادي واقع شده، و پرديسي نيز در جزيره کيش در خليج فارس دارد. اين دانشگاه بسياري از بهترين دانشجويان ايران را جذب مي‌کند. علاوه بر دارندگان مدال طلاي دانش آموزي در المپيادهاي رياضي، فيزيک، شيمي و کامپيوتر، هر ساله تقريباً 1000 نفر از بهترين رتبه‌هاي کنکور رشته رياضي-فيزيک جذب دانشگاه صنعتي شريف مي‌شوند. اين مرکز به عنوان دانشگاه ام‌آي‌تي ايران خوانده شده‌است. دانش‌آموختگان اين دانشگاه سهم عظيمي از نخبگان اقتصادي، سياسي و فرهنگي ايران را تشکيل مي‌دهند. اين مرکز علمي-تحقيقي در رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي جهان که به وسيله مؤسسه معتبر تايم انجام مي‌شود رتبه 600 و در بين دانشگاه‌هايي که در 50 سال اخير تأسيس شده‌اند حائز رتبه 47 است (منبع: ويکي پديا)

دانشگاه شريف

ارزيابي دانشگاه صنعتي شريف از نظر دانش آموخته هاي اين دانشگاه

اين درسته که دانشگاه صنعتي شريف از بهترين دانشگاه هاي ايران هست ولي آيا دانش آموخته هاي اين دانشگاه هم اين ديد رو دارند و اگه بخوان در مورد اين دانشگاه حرف بزنن چه توصيفاتي خواهند داشت. يکي از دوستاي دوران دانشجويي کارشناسي ارشد من (نويسنده بلاگ) هوا و فضاي دانشگاه شريف فارغ التحصيل شده بود و برام خيلي جالب بود که براي ارشد تصميم گرفته بود که وارد MBA بشه ولي ديگه شريف درس نخونه. با خودم که فکر مي کردم ميگفتم قطعا عقلشو از دست داده ولي وقتي از خودش علتشو پرسيدم گفت اينقد سخت بود و سختي کشيدم که کم آوردم. 4 سال و نيم درس خوندم تا فارغ التحصيل شم ولي اندازه 10 سال برام گذشت. خب اينم تفصير دوست من بود از سختي هاي درس خوندن در اين دانشگاه. يکي ديگه از دانشگاه هايي که در سايت استاديو مورد ارزيابي دانشجويان قرار گرفته، دانشگاه صنعتي شريف هست. شما هم اگر دانشجوي اين دانشگاه بوديد يا هستيد مي تونيد به اين دانشگاه امتياز بديد.

بررسي دانشگاه شريف

امتياز دهي دانشجوياني که در دانشگاه شريف درس خوانده اند يا مشغول تحصيلند، به فاکتورهاي مختلف اين دانشگاه

ارزيابي اساتيد دانشگاه شريف

امتيازدهي دانشجويان به اساتيد دانشگاه صنعتي شريف در استاديو

منبع: استاديو| ارزيابي دانشگاه صنعتي شريف

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : دانشگاه ,شريف ,صنعتي ,ارزيابي ,دانش ,بهترين ,دانشگاه صنعتي ,صنعتي شريف ,ارزيابي دانشگاه ,فارغ التحصيل ,دانشگاه شريف ,ارزيابي دانشگاه صنعتي
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خانه وبگاه شخصی امیرحسین دانلود محصول دفتر آگهی 178 | 88433820 دفترچه شخصی من اینجا همه چی هست صنایع چوب طنین عشق وغرور اوقـــات مــجــازی تناسب اندام